Školní aktivity

The Action New Generation

Dne 9. 10. 2017 se žáci druhých ročníků zúčastnili preventivního programu s názvem The Action New Generation, jehož cílem je prevence rizikového chování mladých lidí v silniční dopravě, prevence užívání alkoholu a jiných omamných látek před řízením motorových vozidel a během něj, zejména ve vazbě na předchozí návštěvu diskoték a nočních klubů.  Dále je v programu kladen důraz na používání bezpečnostních pásů a boj proti rychlé nebo nezodpovědné jízdě.

Multimedíální program je plný emocí, které se odehrávají nejen v průběhu dopravní nehody, ale i po ní. Divák je seznámen s možnými dopady v podobě trvalého zdravotního postižení, které mohou provázet účastníky dopravní nehody po zbytek jejich života.

Program The Actin New Generation je pod záštitou Milana Chovance, ministra vnitra, Dana Ťoka, ministra dopravy, Martina Stropnického, ministra obrany a ředitelky Kanceláře Světové zdravotnické organizace v České republice Aleny Šteflové.

Mgr. Kateřina Dvořáková

 

Tento program byl velice zajímavý, jak začátkem (hudbou), tanečními vystoupeními, ale hlavně těmi smutnými příběhy. A až budu někdy řídit, budu pamatovat na svoji bezpečnost, ale i na bezpečnost ostatních. A určitě bych tento program doporučila všem budoucím řidičům.

Žákyně 2B

Program měl za cíl nás varovat, jaká jsou nebezpečí silničního provozu a vést k zodpovědnému chování na silnici. Všechny příběhy, co jsme vyslechli, byly poutavě vyprávěny a něco ve mně zanechaly. Celou tu hodinu, co jsem seděl na nepohodlné židli, jsem se nenudil a moc jsem si to užil.

Žák 2B

Celý program byl skvěle propracovaný a musel zaujmout snad každého. Šla bych na něco podobného klidně znovu. A co mi to dalo? Hlavně to, že si musíme vážit svého života, protože nikdy nevíme, co se nám může stát. Život se nám může změnit ze dne na den.

Žákyně 2B

K celému programu bych se vyjádřila dost kladně. Už jen z toho důvodu, že mi změnil názor na vše, co jsem si doteď myslela. A myslím si, že rozhodně nejsem jediná, kterou to nechalo v klidu a bez myšlenek.

Žákyně 2B

Celkově bych tuto akci hodnotila velmi kladně, protože měla za úkol poučit nás o bezpečnosti na silnici a měli jsme si uvědomit, že bychom se měli chovat zodpovědně v zájmu našeho zdraví. A to tahle přednáška zvládla podle mě skvěle.

Žákyně 2B

Program byl zábavný, nenudil, ale ze všeho nejvíc byl poučný.  Profesionálové nám vyprávěli své srdceryvné příběhy, ze kterých si snad úplně každý musel alespoň něco odnést. Jako zpestření jsme mohli mezi příběhy zhlédnout choreografie zkušených tanečníků. Vlastní zkušenost? Párkrát se mi stalo, že jsem jel domů s opilým kamarádem, ale snažím se tomu co nejvíce vyhýbat. Je hlavně nutné si uvědomit, že jednou chybou můžeme zničit život nejen sobě, ale i zcela nevinným lidem, proto až budu mít řidičák, dvakrát si rozmyslím, zda se cítím na to, že budu řídit.

Žák 2A

Přednáška byla docela děsivá a „bez obalu“, byli jsme velice detailně obeznámeni s nebezpečím, které hrozí při hloupém a nerozvážném chování. Když bych to měl shrnout tak jsem docela rád, že jsem se zúčastnil, ačkoliv jsem byl vyděšen a bylo mi nevolno z popisování od pánů záchranářů. Tak si myslím, že je důležité, aby si mladí lidé uvědomovali realitu a její rizika.

Žák 2C

Přednáška byla hodně zajímavá, poučná a emotivní. Při některých záběrech mě mrazilo. Odcházela jsem zamyšlená a duchem jsem byla ještě na přednášce. Zkušenost s nehodou jsem zatím neměla. Na silnicích dávám pozor, a když čekám na přechodu, tak radši nechám projet pár aut, než abych se nechala přejet.

Žákyně 2C

Program byl dle mého názoru skvěle pojat. Cílil na mladé lidi, aby si uvědomili, co vlastně dělají, a aby měli kontrolu nad svými činy a událostmi ve svém životě.

Žákyně 2C

Spolupracující firmy

Kontaktujte nás

Střední škola
grafická Brno,
příspěvková organizace

Šmahova 364/110
627 00 Brno

IZO: 226467

Telefon: 517 810 126
E-mail: info@ssgbrno.cz

Ochrana osobních údajů