Aktuality

12 000 bezplatných jízdenek na cestu po Evropě pro čerstvě plnoleté díky iniciativě DiscoverEU

Druhé kolo iniciativy pro 18-leté cestovatele DiscoverEU, díky které mohou letos osmnáctiletí cestovat po Evropě 1 měsíc zcela zdarma.

 Kdo se může přihlásit a jak?

  • Potenciální účastníci musí k 31. prosinci 2018 dovršit 18 let a být připraveni vydat se na cestu v maximální délce 30 dnů v období od 15. dubna do 31. října 2019
  • Zájemci se musí zaregistrovat přes Evropský portál pro mládež
  • Posouzení žádostí provede hodnotící komise
  • Výsledky budou k dispozici v polovině ledna 2019

 Úspěšní žadatelé budou moci cestovat samostatně či v maximálně pětičlenných skupinkách. Hlavním dopravním prostředkem při poznávání Evropy bude vlak. V některých zvláštních případech ale můžou účastníci využít jiných dopravních prostředků, např. autobusů nebo trajektů či výjimečně letadel. Jde totiž o to, aby bylo možné dostat se kamkoli ze všech koutů našeho kontinentu. Možnost využít této iniciativy tak budou mít rovněž mladí lidé, kteří žijí v odlehlých oblastech nebo na ostrovech, jež jsou součástí EU.

 Zahájení druhého kola DiscoverEU oznámil komisař Navracsics na setkání subjektů zapojených do iniciativy, kterého se zúčastnili nejen lidé působící v oblasti mládeže a vzdělávání a představitelé odvětví dopravy a cestovního ruchu, ale také mladí lidé, kteří se do iniciativy zapojili již letos v létě. Toto setkání je součástí probíhající snahy o to, aby zkušenost získaná prostřednictvím DiscoverEU byla v budoucnu ještě lepší a přístupnější. Setkání se zúčastnily také organizace jako Evropská síť proti chudobě, které diskutovaly o tom, jak v nadcházejících kolech iniciativy zlepšit debatu o sociálním začleňování.

 Více informací se dočtete zde: https://ec.europa.eu/czech-republic/news/181017_DiscoverEU_druhe_kolo_cs

Spolupracující firmy

Kontaktujte nás

Střední škola
grafická Brno,
příspěvková organizace

Šmahova 364/110
627 00 Brno

IZO: 226467

Telefon: 517 810 126
E-mail: info@ssgbrno.cz

Ochrana osobních údajů